הרגעי, הכל לא בשליטה

הרגעי, הכל לא בשליטה

הרגעי, הכל לא בשליטה 
(הכנה רגשית ללידה)

נטלי לורן כהן | מומחית לגניקולוגיה רגשית | פוריות, הריון, לידה

אנחנו מקוות שיש לנו שליטה על דברים. זה נותן לנו שקט. האמת היא שממש אין לנו.
אין לנו שליטה על איך ומתי נכנס להריון, אין לנו שליטה על ההורמונים שלנו, אין לנו שליטה על הרגשות שלנו, ולא על בני הזוג שלנו. אין לנו שליטה על הלידה שלנו.

אנחנו מקוות בצורה נואשת, שהלידה תעבור חלק, שהכאב יהיה נסבל. אנחנו כלכך מפחדות מהלא נודע (לפני לידה ראשונה) או גרוע מזה לפעמים: מהנסיון האישי (במקרים של לידה טראומטית). אנחנו כל כך מפחדות שאנחנו רוב הזמן מכווצות. הפחד גורם לכיווץ לא רצוני, לא מודע. אבל נוכח בהחלט. שימי לב עכשיו לישבן שלך, לא מכווץ? ובית החזה? איך שרירי הפנים?

אז מה עושים עם כל הפחד הזה? 
מה שאנחנו יכולות.

מכירים בנוכחותו. מוקירים לו תודה על היותו שם. אנחנו אנושיים, וזו חלק מהחוויה המדהימה שלנו: להרגיש, לומדות להרפות: נשימה מודעת,
 מדיטציה, הליכה בחוף הים, הקשבה לשקט. כל מה שיכול להשיב שקט לערמת הרגשות והמחשבות. רוגע הוא אחד הזרזים הכי יעילים ללידה. הוא משפעל בדיוק את ההורמונים הרלוונטים
.

מכיילות את המודעות: מחשבות של פחד מייצרים עוד פחד. מחשבות נעימות ממגנטים עוד נועם. מיקוד המחשבות לכיוון מסויים יוצר תחושה פיסית בגוף. המטען האנרגטי שלנו בגוף מהדהד עם המציאות וממגנט דומה לו. התמקדות במחשבות נעימים (לידה רכה, אוהבת, תומכת, קשובה), מוביל לרגשות נעימים (הרגשת בטחון, אהבה, חמלה, רכות), שמוביל בסופו של דבר למציאות כזו: רכה, מכילה, תומכת, אוהבת.

אין לנו שליטה על המציאות. יש לנו שליטה על המחשבות שלנו. לגבי הרגשות, הן שם. ובהיעדר שיפוטיות, הנוכחות שלהן היא דיאלוג מופלא עם הגוף, תת המודע והאינטואיציה.

זה הזמן להתחיל להכיר את החלקים השונים שיעזרו לך להגיע ללידה טובה. זה הזמן לתמוך במה שניתן לתמוך, ולשחרר את מה שאי אפשר לשלוט בו!

רעיון ליישום מיידי: פנטזיית הלידה

רשמי את פנטזיית הלידה המלאה שלך. אל תתיחסים למציאות בכלל (היא כבר תהיה שם...). רק מה שאת רוצה. תאריך, קצב התקדמות, נוכחות בסביבתך, תחושות המלוות אותך (אומץ, חיבור, חמלה, נוכחות...), מצב התנועה בכביש, איך המיילדת קמה היום בבוקר, איפה הילדים...הכל!

גם אם יש דברים שאינם אפשריים במציאות כמו: נוכחות של מישהו יקר שאינו בחיים, לידה עם דולפינים, וכדומה... רשמי את זה בכל מקרה. שיהיה לנגד עינייך. מבטיחה לך שהמציאות תמצא דרך להפתיע אותך.

ומאותה הסיבה המנעי מלרצות מאוד דברים שאינם באמת לטובתך כמו: הרדמה מלאה משבוע 9 להריון...או שמישהו אחר ילד במקומך. אלה הם רגשות של פחד ובריחה, והם בדרך כלל אחראים על הטוויסטים הפחות נעימים החיים שלנו.

לסיכומו של דבר: היי כנה לגבי הפחדים שלך, התחברי לרצון האמיתי שלך, ושחררי שליטה. כל מה שיגיע אחר כך, מבורך :)

מתנה קטנה ממני:

מדיטציה לתקופת ההריון

Relax, Nothing is under control


נטלי לורן כהן
052-4474-181

מומחית לגניקולוגיה רגשית
נשים יולדות מציאותהצטרפי אליי לדף הפייסבוק
לסרטונים ולמדיטציות בערוץ היוטיוב שלי לחצי כאן
קישור לאתר/בלוג

עודכן לאחרונה בתאריך
  • אין עדיין תגובות. היה הראשון להוסיף תגובה

השאר תגובה

אורח שבת, 15 דצמבר 2018